zioła :
Bazylia tajska,
Kolendra ,
Koperek w doniczce ,
Lubczyk,
Majeranek,
Melisa,
Mięta ,
Tymianek
Oregano,
Pietruszka ,
Rozmaryn
Szałwia
Czosnek niedźwiedzi,
Szczypiorek
Szczaw
Bazylia czerwona
Rukola
Zioła i ich pielęgnacja, ciekawostki i pomysły.
Zaczynamy od poznania ziół i ich właściwości i mikroelementów. Następnie przejdziemy do pielęgnacji tych roślin na naszych parapetach, ziół i mikroliści. Ziółka i ich działanie mamy pisane w tabelce i gdy już przejdziemy selekcję ziół możemy zacząć gotować. Mamy pomysły na śniadania. sałatki, pomysły na obiady, przekąski dla dzieci oraz świąteczne przepisy. Znajdziesz tam też wiele porad, ciekawostek ale przede wszystkim inspiracji i pomysłów.
Każdy przepis posiada listę składników potrzebnych do przygotowana potrawy. Dokładne wykonanie mamy opisane obok, krok po kroku. Na dole zwieńczono przepis dodatkiem ziół oraz jego opisem czy też właściwościami w związku z tym ziołowym dodatkiem. Obok zawsze piękne zdjęcie, które pobudza ślinianki i kubki smakowe.
Przykładowe przepisy z ziołami w roli głównej i ich właściwości
Jednak wybór może nie być łatwy, od samego patrzenia na zdjęcia chce się zrobić wszystko. Jednak najpierw trzeba się zaopatrzyć w zioła, przedtem warto poczytać i poznać ich właściwości zdrowotne wskazane przez autorów. Poniżej podaję wam kilka ciekawostek prosto z książki:
Risotto ze szparagami, rozmarynem i oregano.
Oregano – ma znaczenie w kuchni włoskiej.
Ale to nie wszystko, ponieważ przepisy można znaleźć na stronach internetowych, jednak warto mieć piękne wydanie, które jest pod ręką i można z niego skorzystać. Do tego jeszcze też robisz coś dobrego. Ponieważ zakupując ten egzemplarz, przeznaczasz dochód ze sprzedaży na leczenie Tomka Jakubiaka. To także jego porady kulinarne znajdziecie w książce.
Oprócz tego przepisy i podpowiedzi Katarzyny Gubały, ekoosobowości i wege diet coacha. A ciekawostki i praktyczne informacje dołożył Michała Mazik, kreatywny ogrodnik oraz pasjonata ziołolecznictwa.
Dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na leczenie Tomka Jakubiaka.
Gdzie znajdziesz BAZIÓŁKA?
Także w tematyce przepisów i kulinarni znajdziesz na naszym blogu takie pozycje:
Książkę otrzymałyśmy z wydawnictwa.
Jeżeli jednak czytałyście/czytaliście już tę książkę, proszę podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami.
Jeżeli jeszcze nie miałyście/mieliście okazji zapoznać się z jej treścią, może Was moja opinia do tego skłoni. Czekam na Wasze komentarze.
Książkę dopisujemy dopisana do naszej listy przeczytanych książek.
- tytuł: Zioła, ziółka i …Baziółka.
- autorzy Katarzyna Gubała, Michał Mazik, Tomasz Jakubiak
- ilość stron: 240
- wydawnictwo: Prószyński Media
- data wydania: 12.11.2024
- ocena: 10/10